Одржана још једна радионица у оквиру пројекта „Унапређење пословне климе у Републици Србији“
Алат за прикупљање података о инвестиционим локацијама и прелиминарна анализа модела будућег извештавања, била је тема дводневне онлајн радионице која је организована у оквиру пројекта „Унапређење пословне климе у Републици Србији“. Радионица је одржана 24. и 30. марта, а предавачи су били Немања Паунић, координатор техничке компонетне и Филип Петровић, координатор компоненте за уређивање просторно планске документације.
Првог дана радионице полазницима су представљене функционалности алата за прикупљање података. Обука се односила на теоријску основу, упознавање са радним окружењем алата за прикупљање података и заједничко попуњавање и дефинисање питања у упитнику. Након обуке, кроз интерактивну дискусију, дати су корисни коментари на иницијални модел извештавања. Иначе, ово је била прва у низу обука како би се дошло до финалног решења по коме ће се у будућности извештавати ка Националном регистру инвестиционх локација.
У уторак, 30. марта, одржан је наставак онлајн радионице са представницима јединица локалне самоуправе. Фокус на овој обуци био је на алатима за прикупљање података о инвестиционим локацијама, као и на прелиминарној анализи модела будућег извештавања.
Циљ радионице, како је подвучено, био је заједнички договор у вези са будућим алатом за прикупљање података.
Подсетимо, директор Републичког геодетског завода Борко Драшковић и тадашњи председник Општине Ћуприја Нинослав Ерић, потписали су у Врднику септембра 2019. године Споразум о сарадњи, који има за циљ пружање подршке Заводу при успостављању Националног регистра инвестиционих мапа (НРИМ), јачање капацитета изабраних једанаест пилот јединица локалних самоуправа и подстицање економског развоја. Успостављање НРИМ извршиће се кроз пројекат “Унапређење пословне климе у Србији“, па су тим поводом гости локалне самоуправе у Ћуприји октобра 2019. године били чланови заједничке делегације Републичког геодетског завода и Шведске управе за картографију, катастар и упис земљишта (Lantmäteriet), који су и носиоци овог пројекта финансираног од Међународне развојне агенције Шведске (SIDA) са више од два милиона евра.