Седницу општинског парламента, заказану по хитном поступку, обележио је обиман дневни ред. Заседање је започело одлуком о повећању буџета по више буџетских позиција условљених, највише, новим пројектима. Ту пажњу највише привлачи вишеструко значајна инвстиција у индистријској зони Минел, где ће до краја године бити изграђена нова трафо станица, као и израда пројекта за реконструкцију општинског пута Добричево-Деспотовац село. Санација ове врло значајне саобраћајнице започеће наредне године. Након тога на ред је дошао предлог одлуке о градским симболима, грбу и застави, као и начину и месту њихове употребе. Грб општине представљен у три облика, као велики, средњи и мали грб, урађен је у складу са хералдичким правилима и симболизује два миленијума дугу историју Ћуприје. Стилизована решења моста, Мораве и раваничких грифона повезује 1215. година, када се Ћуприја званично бележи као део српске државе. Слично грбу, застава Ћуприје на себи носи најважније симболе бурне историје града на Морави.
Општинско веће је на последњој седници предложило – Скупштина одлуком данас и потврдила – да родитељи ученика основних школа са територије општине имају права на бесповратна новчана средства у износу од десет хиљада динара. Образлажући предлог, Нинослав Ерић, председник Скупштине општине Ћуприја, истакао је да ће по први пут сваки ћупријски основац добити по десет хиљада динара за набавку уџбеника или другог школског прибора и, уз исто толико новца колико ће стићи из државне касе, почетак нове школске године ће за родитеље бити много лакши. Ово нам је омогућила, подвукао је Ерић, одлична реализација буџета па се за првих седам месеци у општинску касу слило 725 милиона, што је за 120 милиона више него претходне године. Ерић је најавио и нове значајне инвестиције, пре свега апострофирајући реконструкције вртића „Шећерко“ и Основне школе „13. октобар“. Иначе, за одлуку о бесповратним средствима ћупријским основцима гласали су сви одборници, а право се остварује за свако појединачно дете уписано у школску 2023/2024 годину. Захтеви се подносе Општинској управи – Одељењу за друштвене делатности, привреду и локално-економски развој.
На предлог Комисије за утврђивање назива тргова и улица и уз сагласност ресорног министарства, Скупштина је донела више одлука. Тако ће досадашња Улица Рада Симоновића убудуће носити назив Трг академика Драгослава Михаиловића. Нова имена добиће и улице у Вирину, Батинцу, новоизграђене улице у Ћуприји, Бигреници, Јовцу, Исакову, Остриковцу, Паљану, Иванковцу и Сењу.
Програм развоја туризма за три општине – Деспотовац, Ћуприју и Параћин – плански је докуменат који треба да допринесе да се несумњив туристички потенцијал три суседне општине боље повеже и заједнички развија, где је то могуће и коначно заједнички представи. У том циљу свака општина ће делегирати своје представнике у радну групу која ће у наредних шест месеци, уз помоћ Регионалне агенције за економски развој Шумадије и Поморавља, припремити предлог програма.
И наредна тачка односила се на будући развој. План развоја општине за период 2024-2030 је темељни документ будућег развоја Ћуприје. Припремиће га кординациони тимови и радне групе по областима. Рок за израду плана је крај маја наредне године.
Наредне две тачке дневног реда односиле су се на отуђење градског грађевинског земљишта на потесу индустријска зона Минел. У првом случају реч је о три катастарске парцеле укупне површине 4,4 хектара, а у другом – о парцели површине један хектар. На овим локацијама биће изграђени производни објекти, а о јавној продаји земљишта стараће се петочлана комисија формирана скупштинском одлуком.
Скупштинско заседање привеле су крају одлуке о оперативном плану и програму мера одбране од поплава за водотокове другог реда, извештај о извршењу буџета за прво полугодиште 2023 године, извештај о раду сталне комисије општина Ћуприја и Параћин за експлоатацију и одржавање заједничког водовода и информација о усклађености програма и активности јавних предузећа чији је оснивач општина.